Skip to main content

Zasiłek socjalny w Danii

Duński Borger.dk ma możliwość przyznawania tymczasowej ekonomicznej pomocy, którą nazywamy zasiłkiem socjalnym.

Kto może skorzystać z zasiłku socjalnego w Danii?

Największą szansę na otrzymanie takiego tymczasowego wsparcia mają osoby, które rokują nadzieje na to, iż zasiłek pomoże im samodzielnie stanąć na nogi. Jeśli pomoc potrzebna jest pilnie i jednorazowo, wsparcie ekonomiczne może zostać przyznane w ciągu zaledwie kilku dni.

Jak uzyskać zasiłek socjalny w Danii?

Aby otrzymać tymczasową pomoc ekonomiczną z Borger.dk, nie wystarczy udowodnić, że posiada się niewielkie dochody. Najważniejsze jest dowiedzenie, iż ma się opracowany plan na przyszłość, który pozwoli odzyskać ekonomiczną równowagę, a zasiłek pomoże nam go zrealizować lub przeczekać trudny okres. Borger.dk traktuje ten rodzaj pomocy jako środek ostateczny i przyznaje go tylko wtedy, gdy inne możliwości zostały już wyczerpane. Podstawowe warunki otrzymania zasiłku socjalnego to legalne zamieszkanie w Danii i posiadanie tu stałego miejsca pobytu. Zasiłku tego rodzaju nie można otrzymać przebywając w innym kraju. Duńskie gminy mają różne wzory formularzy do starania się o zasiłek socjalny. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w pozyskaniu i wypełnieniu właściwego wniosku.

Konsultanci firmy Ats Anna Stankiewicz bardzo chętnie zajmą się wszelkimi procedurami związanymi z zasiłkami w Danii, wystarczy napisać krótkiego maila a my już zajmiemy się resztą.