Skip to main content
Podatki

TastSelv działa bez przeszkód

Po kilkudniowych problemach serwis TastSelv działa już normalnie. Przyczyną przejściowych kłopotów była duża liczba wejść na stronę.

W poprzedni weekend wielu użytkowników serwisu TastSelv musiało czekać wiele godzin na wejście na stronę. Wynikało to z faktu, że rekordowa ilość podatników chciała sprawdzić swoje wstępne rozliczenie podatkowe. Miało być ono dostępne od poniedziałku 11 marca, jednak zwykle można je zobaczyć już kilka dni wcześniej. Duński Urząd Skarbowy podał, że zainteresowanie zeznaniem przekroczyło oczekiwania, bowiem aż 1,4 mln podatników chciało zawczasu zajrzeć do swojego rocznego zestawienia podatkowego.

Obecnie TastSelv działa już bez przeszkód i wszyscy zainteresowani mogą logować się do serwisu, by sprawdzić swoje zeznanie, skorygować je w razie potrzeby i nanieść ewentualne ulgi. Przypominamy, że wstępne zeznanie podatkowe w Danii zawsze należy sprawdzić przed zaakceptowaniem. Mogą się w nim znajdować błędy i nie wszystkie ulgi naliczane są automatycznie.

Na przykład w tym roku odkryto już błędy we wstępnych zeznaniach podatkowych osób, które osiągały dochody z wynajmu domków letniskowych. Jedna z agencji wynajmu nie przekazała na czas informacji o ich dochodach do Urzędu Skarbowego. Portal tvmidtvest.dk apeluje do właścicieli domków, aby sprawdzili swoje zeznania szczególnie dokładnie.

Masz pytania dotyczące swojego zeznania podatkowego lub systemu podatkowego w Danii? Potrzebujesz pomocy w wypełnieniu zeznania rocznego bądź rozliczeniem się w dwóch krajach? Zgłoś się do nas, nasi doświadczeni doradcy podatkowi będą ci służyć profesjonalną pomocą.