Skip to main content
NEWS

Wjazd do Danii drogą morską lub lądową

Jeśli jako obcokrajowiec nie posiadasz stałego adresu zameldowania lub pozwolenia na pobyt w Danii, po przekroczeniu duńskiej granicy drogą lądową lub morską musisz okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Podróżni wjeżdżający na teren kraju – niezależnie od narodowości – muszą wykonać test na COVID-19 w ciągu pierwszych 24 godzin przebywania w kraju (tzw. szybki test lub test PCR wystarczy). Po przyjeździe do kraju podróżny musi odbyć izolację trwającą 10 dni.

Przerwanie Izolacji

Jeśli w teście PCR, wykonanym najwcześniej czwartego dnia po wjeździe do kraju, otrzymasz wynik negatywny możesz przerwać izolację.

Od obowiązku wykonania testu i izolacji istnieje kilka wyjątków

Niektóre grupy osób są zwolnione z obowiązku odbycia testu po wjeździe do kraju. Dotyczy to m.in. osób, które ze względów medycznych nie powinny być poddane testowi, oraz osób, u których wcześniej stwierdzono COVID-19 (co należy udokumentować pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, wykonanego minimalnie na 14 dni i maksymalnie na 12 tygodni przed wjazdem do kraju). Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci do lat 15. Ponadto zwolnione z obowiązku izolacji są niektóre grupy osób, w tym obywatele Danii oraz obcokrajowcy ze stałym adresem zameldowania lub pozwoleniem na pobyt w Danii, którzy wjeżdżają na teren kraju ze Szwecji po podróży tranzytowej przez Szwecję, bez zatrzymywania się tam, do lub z wyspy Bornholm