Skip to main content
NEWS

Rozbierane kalendarze? Nie w miejscu pracy!

Duńska organizacja zrzeszająca pracodawców z branż technicznych rozpoczęła kampanię mającą na celu wywołanie dyskusji na temat kalendarzy zawierających rozbierane zdjęcia. Jej zdaniem nie ma na nie miejsca w miejscach pracy.

W tym tygodniu firmy zrzeszone w duńskiej organizacji TEKNIQ Arbejdsgiverne otrzymają z centrali kalendarze z rozbieranymi zdjęciami. To część kampanii, która ma podnieść świadomość pracodawców i pracowników, że to, co dawniej być może nie raziło w ojcowskim garażu, obecnie w miejscu pracy jest co najmniej niesmaczne.

TEKNIQ Arbejdsgiverne to trzecia co do wielkości duńska organizacja zrzeszająca pracodawców. Należy do niej ponad 4100 przedsiębiorców operujących w branżach elektro, hydraulicznej oraz metalowej. W sumie firmy te zatrudniają ponad 60 000 pracowników.

Chodź i weź mnie – ZDEJMIJ!

Satyryczny kalendarz TEKNIQ Arbejdsgiverne zawiera przerobione zdjęcia dwunastu pracowników, w tym przedszkolanki, psycholożki, doradców biznesowych, pastora, dentysty, pracownika zakładu pogrzebowego i sprzedawcy lodów. Każdy specjalista znajduje się w swoim miejscu pracy w otoczeniu klientów i z profesjonalną miną wykonuje swoje obowiązki. W tle jednak wiszą kalendarze ukazujące roznegliżowanych modeli – mężczyzn lub kobiety – opatrzone prowokująco brzmiącymi tytułami, jak na przykład „Ripped and Ready”, „No strings attached”, „Bedroom Babes” czy „Boy, Oh Boy”. „Czy to tu pasuje?” – pytają retorycznie twórcy satyrycznego kalendarza i podpowiadają, że w twoim miejscu pracy również nie.

Kampania pod hasłem „Chodź i weź mnie – ZDEJMIJ!” ma w założeniu wywołać dyskusję na temat, co powinno być dozwolone, a co nie w miejscu pracy. Zdaniem jej pomysłodawców w warsztatach, magazynach czy kantynach wciąż można zobaczyć wiele treści, na przykład kalendarzy, które nie tworzą dobrej atmosfery i mogą wywoływać dyskomfort u pracowników oraz klientów. Rozbierane fotki, nawet te artystyczne, nie wnoszą niczego dobrego do nowoczesnego środowiska pracy.

Humorem w dawne przyzwyczajenia

– Rozejrzyj się po swojej firmie i zdejmij stare kalendarze albo wykorzystaj je jako narzędzia do dyskusji z pracownikami – zachęca zrzeszonych przedsiębiorców organizacja TEKNIQ Arbejdsgiverne. – Nie tylko młode kobiety zatrudniane na praktykach w naszych firmach nie są zachwycone tym, że człowieka można zredukować do wizerunku jego kształtów.

Dyrektor administracyjny organizacji ma nadzieję, iż przedsiębiorcy zawieszą w widocznych miejscach przesłane im kalendarze, aby w ten sposób humorem zwalczać przyzwyczajenia, które nie pasują do wizerunku nowoczesnego przedsiębiorstwa. Na dalszych etapach kampanii organizacja chce miedzy innymi udostępniać filmiki dokumentujące sprzątanie firm z roznegliżowanych plakatów.

Źródło: TEKNIQ Arbejdsgiverne

Satyryczny kalendarz online wykorzystany w kampanii można zobaczyć TUTAJ.