Wnioski o Zasiłki

BEZROBOTNY?

 W przypadku nagłej utraty pracy, o zasiłek dla bezrobotnych mogą starać się osoby, które przez co najmniej rok były członkami tzw. funduszu dla bezrobotnych i miały opłacane składki (wysokość składki na rzecz funduszu wynosi 8% wynagrodzenia, składkę odprowadza pracodawca). Dodatkowym warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest przepracowanie przynajmniej 52. tygodni przez ostatnie 3 lata (w przypadku pełnego ubezpieczenia) lub 32. tygodniu w przypadku częściowego ubezpieczenia. Aby otrzymać zasiłek, należy jak najszybciej po utracie pracy, zarejestrować się urzędzie. Wysokość świadczenia zależy od ostatniego wynagrodzenia i może wynosić 90% jego kwoty. Zasiłek można pobierać maksymalnie przez 4 lata.

Ważne!

Osoba, która staje się bezrobotną w Danii, a zarazem nie spełnia lokalnych wymogów, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, może ubiegać się o przeniesienie takich praw – uzyskanych przez nią w innym kraju EOG – do Danii. W takim przypadku wymagany jest formularz E-301 wydany w kraju, gdzie osoba ta pracowała przez okres ostatnich 3 lat. Jeśli nabyłeś praw do zasiłku w Danii, a planujesz powrót do Polski, to możesz przenieść te prawa do Polski. Warunkiem jest przedstawienie druku E-301 wypełnionego w Danii.

Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z niezbędną dokumentacją. Należy również zarejestrować się na stronie NAV jako osoba bezrobotna, poszukująca pracy. Jeśli macie Państwo problemy z wypełnieniem wniosku, bądź rejestracją , zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Pomagamy również w załatwianiu dagpenge na okres trzech miesięcy dla osób, które chcą szukać pracy w Polsce!

 MASZ DZIECI, CHCIAŁBYŚ/CHCIAŁABYŚ ZŁOŻYĆ PRAWIDŁOWO WNIOSEK O ZASIŁEK RODZINNY I OPIEKUŃCZY ORAZ SKRÓCIĆ CZAS OCZEKIWANIA?

 Zgłoś się do nas. Pomożemy wypełnić prawidłowo wszystkie wnioski, pomożemy skompletować całą dokumentację. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami. Należy jedynie dostarczyć nam odpowiednią dokumentację. Jeśli pracowałeś tu wcześniej , a nie jesteś już w Danii i nie ubiegałeś się o zasiłek – możesz starać się o niego z opóźnieniem, my w tym pomożemy!

Pomagamy wypełniać również wnioski o:

 • zasiłek chorobowy
 • rentę/emeryturę
 • zasiłek socjalny/mieszkaniowy
 • zasiłek macierzyński/ tacierzyński / ojcowski
 • zasiłek jednorazowy-becikowe
 •  inne

Zajmiemy się również wszelkimi formalnościami związanymi z dostarczeniem dokumentów do właściwych adresatów. Należy jedynie dostarczyć nam odpowiednią dokumentację.

Wszystkie sprawy prowadzimy zawsze do końca a w cenę każdej usługi wliczone jest tłumaczenie pisma zwrotnego z norweskiej instytucji wraz z poradą dotyczącą dalszych działań. Możemy w Twoim imieniu wykonać telefon do instytucji norweskich , jednak musi to zostać poprzedzone wysłaniem podpisanego przez nas pełnomocnictwa do odpowiedniego urzędu. Takie upoważnienie również dla Ciebie napiszemy.

KONTAKT


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest ATS Anna Stankiewicz z siedzibą ul.Wojska Polskiego 122/5.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com