Podania i odwołania

PODANIA I ODWOŁANIA

Chcesz załatwić sprawę urzędową w Danii lub odwołać się od wydanej decyzji? Nie wiesz jak to zrobić? Zgłoś się do nas.
Skuteczna komunikacja wymaga umiejętności oraz dobrej woli nadawcy i odbiorcy, a także skutecznego kanału komunikacyjnego. Mówiąc najprościej – do rozmowy trzeba dwojga i to jeszcze w odpowiedniej formie.
Niezbędne w egzystencji każdego imigranta kontakty z norweskimi urzędami nie są łatwe. Choć urzędnicy są zwykle bardziej uprzejmi niż przeciętny pracownik polskiego „okienka”, niektóre sprawy trudno jest doprowadzić do końca. Przekazane informacje nie zawsze okazują się rzetelne, osoby zajmujące się naszą sprawą zmieniają się, nie przekazując kompletu informacji, bywamy nierozumiani bądź ignorowani. Biuro ATS Anna Stankiewicz doradza, jak usprawnić kontakty z duńskimi urzędami.
W naszej ofercie znajdą Państwo telefoniczną , mailową bądź listowną formę kontaktu.

Telefoniczną formę kontaktu można polecić tym osobom, które mają do rozwiązania prosty, konkretny problem. Chcą na przykład potwierdzić przekazanie kompletu dokumentów lub termin spotkania, albo uzyskać odpowiedź na proste pytanie. W innym wypadku ta forma kontaktu może się okazać niewystarczająca albo wręcz niewskazana. Jeśli sprawa jest złożona, lepiej skorzystać z innej formy komunikacji, bo urzędnik może wprowadzić nas w błąd, podając pierwszą z brzegu informację lub nie podejmując kroków, o które go prosiliśmy. Dzwoniąc do urzędu zwykle nie mamy informacji, z kim konkretnie rozmawiamy, a urzędnik też nie zapisuje naszych danych. W takim kontakcie łatwo o przekłamania, niezrozumienie i zawiłości wynikające z problemów językowych. Abyśmy mogli w Państwa imieniu wykonać telefon do duńskich instytucji, musimy uprzednio wysłać tam odpowiednie, podpisane pełnomocnictwo do uzyskiwania informacji. Koszt napisania pełnomocnictwa to 200 PLN a koszt wykonania telefonu to 150 PLN.

Wysyłanie pism to najbardziej efektywna forma komunikacji z urzędami. Odpowiednio przygotowane pismo urzędowe trafia do ewidencji, możemy mieć zatem pewność, iż nie zostanie zagubione, pominięte, a zawarte w nim informacje nie zostaną przeinaczone. Warto pamiętać, że o ile rozmowa telefoniczna lub nasza osobista wizyta w urzędzie nie zawsze zostanie zapamiętana lub odnotowana, tak pismo urzędowe jest faktem, na który możemy się powołać w razie wątpliwości lub konfliktu z danym urzędem.
Mamy doświadczenie w prowadzeniu pisemnych dialogów z wieloma instytucjami i urzędami, a znajomość przepisów pozwala nam skutecznie pomagać klientom.
Koszt napisania prostego pisma z zapytaniem to 200 PLN. W cenę wliczone jest oczywiście tłumaczenie odpowiedzi.

E-mail, podobnie jak pismo urzędowe, jest o tyle skuteczną formą kontaktu z urzędami, że pozostawia łatwy do przedstawienia ślad. W razie nieporozumienia czy wątpliwości, można go odszukać, wydrukować i użyć jako dowód naszej aktywności. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest on tak samo ewidencjonowany jak pisma urzędowe.
Wady tej formy komunikacji to po pierwsze, nieprecyzyjność (zdarza się, że urzędnik odpowiada zbyt ogólnie lub nie do końca na temat) i czasochłonność (niekiedy na odpowiedź trzeba czekać nawet tydzień, choć urząd deklaruje, iż odpowiada w ciągu trzech dni). Poza tym e-maile redagowane w języku angielskim są często ignorowane. Poczta elektroniczna to zatem dobry kanał komunikacji dla tych osób, które dość sprawnie posługują się językiem duńskim, potrzebują konkretnej informacji i potrafią zwięźle komunikować komunikaty. Częstym błędem klientów urzędów jest opisywanie w e-mailu swoich spraw bardzo obszernie, podczas gdy urzędnik zamiast historii naszego problemu potrzebuje konkretnych pytań. Koszt napisania maila z zapytaniem do duńskiego urzędu to 75 PLN, w cenę wliczone jest tłumaczenie odpowiedzi.
ATS Anna Stankiewicz może w profesjonalny sposób pomóc Państwu w prowadzeniu komunikacji z urzędami przy pomocy każdego z wymienionych kanałów.
Pomożemy w napisaniu podań do:

 • sądów
 • pracodawców
 • do Borger
 • do Urzędu Skarbowego (Skat)
 • do Urzędu Ewidencji Ludności
 • do banków oraz wszelkich instytucji państwowych i prywatnych

Napiszemy również odwołania:

 • od wyroków
 • od decyzji itp.

  Wypełnimy również wnioski o świadczenia zdrowotne, emerytalne, rentowe. Pomagamy w odzyskiwaniu odszkodowań i należności od pracodawców.  Zajmiemy się również wszelkimi formalnościami związanymi z dostarczeniem dokumentów do właściwych adresatów. Należy jedynie przekazać nam odpowiednią dokumentację.

Wszystkie sprawy prowadzimy zawsze do końca, a w cenę każdej usługi wliczone jest tłumaczenie pisma zwrotnego z norweskiej instytucji wraz z porada dotycząca dalszych działań. Możemy w Państwa imieniu wykonać telefon do instytucji duńskich, jednak musi to zostać poprzedzone wysłaniem podpisanego przez nas pełnomocnictwa do odpowiedniego urzędu. Takie upoważnienie również dla Państwa napiszemy.

KONTAKT


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest ATS Anna Stankiewicz z siedzibą ul.Wojska Polskiego 122/5.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com