Karta ubezpieczenia społecznego

ŻÓŁTA KARTA UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Dania ma rozbudowany publiczny system opieki zdrowotnej, który oferuje bezpłatne konsultacje i leczenie w miejscowym gabinecie lekarskim, oddziałach ratunkowych i szpitalach publicznych. Osoby pracujące legalnie w Danii, są objęte duńskim systemem ubezpieczeń zdrowotnych. Większość badań i zabiegów jest bezpłatna, ale należy się zarejestrować i otrzymać kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Dzieci objęte są systemem ubezpieczeń zdrowotnych wraz z matką lub ojcem, dopóki nie osiągną wieku 15 lat i są ubezpieczone niezależnie od swoich rodziców.

EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Jeśli potrzebna jest pomoc medyczna podczas podróży w UE, Norwegii, Islandii, Lichtensteinie (EOG) lub Szwajcarii, należy użyć niebieskiej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Osoby mieszkające w Danii, obywatele kraju UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu lub Szwajcarii które są objęte krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym w Danii, mogą otrzymać niebieską europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego, W szczególnych przypadkach można nabyć prawa do europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli mieszka się  za granicą i pracuje w Danii lub jest się pracownikiem wysyłanym przez duńskiego pracodawcę do pracy w innym kraju.
Ponadto prawo do europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego mają osoby będące bezpaństwowcem, uznanym uchodźcą lub członkiem rodziny osoby objętej krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym w Danii. Członkiem rodziny jest współmałżonek lub wspólnik, a także dzieci poniżej 18 roku życia. Jednak rodzice dzieci, którzy są obywatelami kraju UE / EOG lub Szwajcarii, nie mają prawa do europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego.

Konsultanci firmy Ats Anna Stankiewicz zawsze chętnie pomogą w kontaktach z urzędami. Wystarczy napisać krótkiego maila a dopełnimy wszelkich formalności.

KONTAKT


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest ATS Anna Stankiewicz z siedzibą ul.Wojska Polskiego 122/5.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com