KALENDARZ

Do końca stycznia 2019

pracodawcy mają czas aby wysłać swoim pracownikom podsumowanie zarobków za rok 2018.

11. marca 2019

urząd podatkowy wysyła do wszystkich wstępne rozliczenie podatkowe Årsopgørelsen na skrzynkę elektroniczną i można je zobaczyć po zalogowaniu się poprzez TastSelv lub Nem ID.

Od tego dnia można wysyłać rozliczenia podatkowe do skat.

Najpóźniej do 5 marca wszyscy podatnicy , którzy nie maja elektronicznego dostępu do systemu skat otrzymają pocztą  rozliczenie podatkowe Årsopgørelsen.

Należy sprawdzić ich poprawność wprowadzonych danych oraz zwrócić uwagę na zapłacony podatek za cały rok podatkowy.

5. kwietnia 2019

Skat wypłaca nadpłacony podatek dla podatników, którzy mają nadpłacony podatek w kwocie nie wyższej niż 100.000 dkk.

1 maja 2019

Ostateczny termin skorygowania raportu rocznego dla osób, które dostały wypełnione rozliczenie . Na zeznaniu przesłanym przez Skat należy nanieść ewentualne poprawki i zmiany takie jak ulgi podatkowe, dodatkowe odpisy, zmiany w dochodach.

1 lipca 2019

mija ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego dla osób, które nie zdążyły go złożyć do 1 maja oraz dla osób, które otrzymały niewypełnione zeznanie podatkowe.  Od 2 lipca Skat zaczyna analizować rozliczenia podatkowe, które wpłynęły do urzędu do 1 maja. Od tego czasu urząd ma 6 miesięcy na przeanalizowanie zeznań podatkowych oraz ponowne wysłanie do podatników zaktualizowanego Årsopgørelsen wraz ze zmianami, które naniósł podatnik.

Urząd nakłada kary w wysokości do 5000DKK na podatników, którzy nie złożą rozliczenia podatkowego najpóźniej do 1 lipca 2019 roku.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com